top of page
Bandownice-Wiązarki.jpg

Jak wybrać bandownice?

Dowiedz się więcej o oferowanych przez nas rodzajach bandownic, poznaj ich zalety i zobacz dostępne narzędzia. 

Slide 16_9 - 18.jpg

ITATOOLS

CYKLOP

FROMM

ORGAPACK

SIGNODE

STRAPEX

BANDOWNICE

MARKI ITATOOLS

ITA_41_ombra 1.png
Sklep
Rodzaje bandownic
RODZAJE BANDOWNIC

Poznaj rodzaje dostępnych na rynku bandownic, porównuj ich zalety i wybierz narzędzie optymalnie dopasowane do specyfikacji pakowania Twojego ładunku.

Akumulatorowe

BANDOWNICE AKUMULATOROWE

Opis

Bandownica akumulatorowa sprawdzi się tam, gdzie liczy się wygoda użytkowania oraz mobilność samego urządzenia w procesie pakowania. Jeżeli potrzebujesz narzędzia, które będzie obsługiwało kilka węzłów pakowania w różnych miejscach przedsiębiorstwa to bandownica akumulatorowa będzie idealnym wyborem. 

Czym się wyróżniają?

Elektronika zastosowana w bandownicach akumulatorowych zapewnia poprawną powtarzalność wykonania zgrzewu taśmy, bez względu na poziom naładowania akumulatora. Sam proces wiązania jest prosty i intuicyjny.

Zalety

Wyposażenie w wydajne akumulatory zapewnia długą pracę bandownicy. Doskonale sprawdzają się we wszystkich branżach przemysłowych i logistycznych. Bandownice zastosujesz na linii produkcyjnej, w magazynie, a nawet na naczepie samochodu. Wyposażone w intuicyjny panel dotykowy ułatwiający obsługę urządzenia i sam proces bandowania.

Do czego używane?

Przeznaczone do spinania ładunków o szerokim spektrum wag i gabarytów. Urządzenia mogą pracować w temperaturach od -10C do +40C oraz przy wilgotności względnej do 90%.

Do taśm:

Bandownice akumulatorowe spinają ładunek przy użyciu taśm z tworzyw sztucznych PP / PET, taśm tekstylnych typu hotmelt / kompozyt / tkana, a od niedawna nawet taśm stalowych

Pneumatyczne

BANDOWNICE PNEUMATYCZNE

Opis

Bandownice pneumatyczne znajdują przede wszystkim zastosowanie w branżach przemysłu ciężkiego. Niewielkie wymiary i wydajne silniki pneumatyczne zapewniają osiągnięcie najwyższych wartości naciągu. Jeżeli potrzebujesz niewielkiego narzędzia i masz możliwość pakowania w jednym miejscu z dostępnem do instalacji sprężonego powietrza to wybierz bandownicę pneumatyczną. Nie przejmuj się wagą narzędzia, zastosuj rekomendowane przez nas balansery i ciesz się maksymalną wygodą użytkowania.

Czym się wyróżniają?

Do pracy wykorzystują sprężone powietrze o zakresie 4,5 - 6,5 bar.

Brak elektroniki i solidna konstrukcja aluminiowo-stalowa zapewniają wydajną pracę- nawet w bardzo zanieczyszczonym środowisku takim jak: huty, cegielnie, recykling odzieży używanej i inne. 

Zalety

Największą zaletą bandownic pneumatycznych jest wytrzymałość na dużą ilość spięć taśm na dobę. Powyżej 1000 cykli wiązań na dzień, narzędzia pneumatyczne są bardziej rekomendowane niż ich akumulatorowe i ręczne odpowiedniki. Podwieszone w miejscu pracy przy użyciu balansera, stają się najlżejszym rozwiązaniem na rynku. Zadbanie o dobrą jakości instalacji sprężonego powietrza zapewnia długą i bezawaryjną pracę narzędzia.

Do czego używane?

Bandownice pneumatyczne są narzędziami do szybkiego i mocnego zabezpieczenia ładunku o dużej wadze i gabarytach. Stosowane szeroko w branżach metalowych: (odlewnie huty, centra serwisowe stali), przeładunkowo-transportowych (porty, kolei) oraz budowlanej (produkcja betonu, kostki brukowej).

Do taśm:

W zależności od modelu, bandownice pneumatyczne współpracują z taśmami PET/PP, taśmami tekstylnymi typu hotmelt / kompozyt / tkana oraz taśmami stalowymi.

Gabaryty ładunku
ręczne

BANDOWNICE RĘCZNE/MANUALNE

Opis

Bandownice ręczne są urządzeniami podnoszącymi jakość i wydajność w branżach stosujących taśmy stalowe. Jeżeli zaczynasz przygodę z pakowaniem taśmami stalowymi bądź masz małą ilość towaru do spakowania to bandownice ręczne będą najlepszym wyborem.

Czym się wyróżniają?

Spinają taśmy stalowe o szerokości 13-19 mm metodą spiskową lub bezspinkową. Prosta budowa narzędzia i trwałe materiały zapewniają bezawaryjność.

Zalety

Bandownice ręczne są tańszą alternatywą dla bandownic akumulatorowych i pneumatycznych. Łatwość obsługi, duża mobilność i mała awaryjność to główne zalety. Pakują każdy rodzaj towaru (lekkie/ciężkie ładunki) bez względu na warunki pogodowe.

Do czego używane?

Wiązanie taśm stalowych metodą bezspiskową ma zastosowanie przy spinaniu elementów płaskich Metoda spiskowa ma zastosowanie w wiązaniu zarówno elementów płaskich jak i okrągłych. Minimalna średnica ładunku to 100mm.

Do taśm:

Bandownice ręczne spinają za pomocą taśm stalowych.

Wynajem narzędzi

Dalej nie jesteś zdecydowany na kupno bandownicy?

Poznaj naszą najnowszą usługę wynajmu wiązarek. Wypróbuj bandownice na określony przez Ciebie czas.

bottom of page