top of page
Bandownice

Jak wybrać bandownice?

Dowiedz się więcej o oferowanych przez nas rodzajach bandownic, poznaj ich zalety i zobacz dostępne narzędzia. 

Sklep

NOWE BANDOWNICE

Wybieraj spośród sprawdzonych i trwałych bandownic do pakowania.

Dostępni producenci:

Rodzaje bandownic:

Akumulatorowe, pneumatyczne i manualne

UŻYWANE BANDOWNICE

Poleasingowe, serwisowane narzędzia z gwarancją w promocyjnych cenach.

Rodzaje bandownic:

Akumulatorowe oraz pneumatyczne

Slide 16_9 - 18.jpg

BANDOWNICE

MARKI ITATOOLS

ITA_41_ombra 1.png
RODZAJE BANDOWNIC

Poznaj rodzaje dostępnych na rynku bandownic, porównuj ich zalety i wybierz narzędzie optymalnie dopasowane do specyfikacji pakowania Twojego ładunku.

Rodzaje bandownic
Akumulatorowe

Bandownice Akumulatorowe

Opis

Bandownica akumulatorowa

Bandownica akumulatorowa sprawdzi się tam, gdzie liczy się wygoda użytkowania oraz mobilność samego urządzenia w procesie pakowania. Jeżeli potrzebujesz narzędzia, które będzie obsługiwało kilka węzłów pakowania w różnych miejscach przedsiębiorstwa to bandownica akumulatorowa będzie idealnym wyborem. 

Czym się wyróżniają?

Narzędzia do pakowania

Elektronika zastosowana w bandownicach akumulatorowych zapewnia poprawną powtarzalność wykonania zgrzewu taśmy, bez względu na poziom naładowania akumulatora. Sam proces wiązania jest prosty i intuicyjny.

Zalety

Bandownica

Wyposażenie w wydajne akumulatory zapewnia długą pracę bandownicy. Doskonale sprawdzają się we wszystkich branżach przemysłowych i logistycznych. Bandownice zastosujesz na linii produkcyjnej, w magazynie, a nawet na naczepie samochodu. Wyposażone w intuicyjny panel dotykowy ułatwiający obsługę urządzenia i sam proces bandowania.

Do czego używane?

Pakowanie ładunku

Przeznaczone do spinania ładunków o szerokim spektrum wag i gabarytów. Urządzenia mogą pracować w temperaturach od -10C do +40C oraz przy wilgotności względnej do 90%.

Do taśm:

Pakowanie

Bandownice akumulatorowe spinają ładunek przy użyciu taśm z tworzyw sztucznych PP / PET, taśm tekstylnych typu hotmelt / kompozyt / tkana, a od niedawna nawet taśm stalowych

Bandownice Pneumatyczne

Opis

Bandownica pneumatyczna

Bandownice pneumatyczne znajdują przede wszystkim zastosowanie w branżach przemysłu ciężkiego. Niewielkie wymiary i wydajne silniki pneumatyczne zapewniają osiągnięcie najwyższych wartości naciągu. Jeżeli potrzebujesz niewielkiego narzędzia i masz możliwość pakowania w jednym miejscu z dostępnem do instalacji sprężonego powietrza to wybierz bandownicę pneumatyczną. Nie przejmuj się wagą narzędzia, zastosuj rekomendowane przez nas balansery i ciesz się maksymalną wygodą użytkowania.

Czym się wyróżniają?

Narzędzia do pakowania

Do pracy wykorzystują sprężone powietrze o zakresie 4,5 - 6,5 bar.

Brak elektroniki i solidna konstrukcja aluminiowo-stalowa zapewniają wydajną pracę- nawet w bardzo zanieczyszczonym środowisku takim jak: huty, cegielnie, recykling odzieży używanej i inne. 

Zalety

Bandownica

Największą zaletą bandownic pneumatycznych jest wytrzymałość na dużą ilość spięć taśm na dobę. Powyżej 1000 cykli wiązań na dzień, narzędzia pneumatyczne są bardziej rekomendowane niż ich akumulatorowe i ręczne odpowiedniki. Podwieszone w miejscu pracy przy użyciu balansera, stają się najlżejszym rozwiązaniem na rynku. Zadbanie o dobrą jakości instalacji sprężonego powietrza zapewnia długą i bezawaryjną pracę narzędzia.

Do czego używane?

Wiązarka

Bandownice pneumatyczne są narzędziami do szybkiego i mocnego zabezpieczenia ładunku o dużej wadze i gabarytach. Stosowane szeroko w branżach metalowych: (odlewnie huty, centra serwisowe stali), przeładunkowo-transportowych (porty, kolei) oraz budowlanej (produkcja betonu, kostki brukowej).

Do taśm:

Wiązarka

W zależności od modelu, bandownice pneumatyczne współpracują z taśmami PET/PP, taśmami tekstylnymi typu hotmelt / kompozyt / tkana oraz taśmami stalowymi.

Pneumatyczne

Bandownice Ręczne / Manualne

Opis

Bandownica ręczna

Bandownice ręczne są urządzeniami podnoszącymi jakość i wydajność w branżach stosujących taśmy stalowe. Jeżeli zaczynasz przygodę z pakowaniem taśmami stalowymi bądź masz małą ilość towaru do spakowania to bandownice ręczne będą najlepszym wyborem.

Czym się wyróżniają?

Narzędzia do pakowania

Spinają taśmy stalowe o szerokości 13-19 mm metodą spiskową lub bezspinkową. Prosta budowa narzędzia i trwałe materiały zapewniają bezawaryjność.

Zalety

Bandownica

Bandownice ręczne są tańszą alternatywą dla bandownic akumulatorowych i pneumatycznych. Łatwość obsługi, duża mobilność i mała awaryjność to główne zalety. Pakują każdy rodzaj towaru (lekkie/ciężkie ładunki) bez względu na warunki pogodowe.

Do czego używane?

Napinacz

Wiązanie taśm stalowych metodą bezspiskową ma zastosowanie przy spinaniu elementów płaskich Metoda spiskowa ma zastosowanie w wiązaniu zarówno elementów płaskich jak i okrągłych. Minimalna średnica ładunku to 100mm.

Do taśm:

Napinacz

Bandownice ręczne spinają za pomocą taśm stalowych.

Gabaryty ładunku
ręczne
Wynajem narzędzi

Dalej nie jesteś zdecydowany na kupno bandownicy?

Poznaj naszą najnowszą usługę wynajmu wiązarek. Wypróbuj bandownice na określony przez Ciebie czas.

bottom of page